Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Tatlı cadımız Selena’dan başarı tüyoları

YazarMesaj
sinemci_duygu
SinemKobalFan Ezik
SinemKobalFan Ezik
sinemci_duygu

Başarı Puanı : 215
Rep Puanı : 0

Tatlı cadımız Selena’dan  başarı tüyoları Empty
MesajKonu: Tatlı cadımız Selena’dan başarı tüyoları   Tatlı cadımız Selena’dan  başarı tüyoları Icon_minitimeC.tesi Tem. 18, 2009 1:29 pm

Türkiye’de 600 bin baskıyla satış rekoru kıran “Her Şey Seninle Başlar” adlı kitabın çocuklar için hazırlanan versiyonunda, çok tanıdık bir simayla karşılaştık; Sinem Kobal. Kitabın kapağı ve sayfalarını eğlenceli fotoğraflarıyla renklendiren Sinem Kobal, “Her Şey Seninle Başlar”ın yazarı Mümin Sekman’la birlikte amaçlarının, 9 yaş ve üstü çocukları eğlenerek öğrenmelerini sağlamak olduğunu söylüyor. Fotoğraf çekimlerinde bir jean pantolon ve kırmızı bir bluzla objektif karşısına geçen Sinem, dikkat dağıtmadan, küçükleri başarıya motive etmek istediklerini söylüyor. Biz kitabı okuduk, inceledik, çok beğendik. Sonra da, bakalım genç oyuncunun başarı sırları nelermiş, böyle bir kitap olmadan, o, kendine güven ve başarıyı daha okul yıllarında nasıl yakalamış dedik ve onunla keyifli bir röportaj gerçekleştirdik…

Sinem Kobal hakkında:
Sinem Kobal’ı fantastik dizi “Selena” sayesinde herkes çok sevdi. Hep erkeklerin mi süper kahramanları olacak? Selena da biz genç kızların süper kahramanı oluverdi. Dizide özel güçleri olan tatlı bir büyücüğü canlandıran Sinem, gerçek yaşamında aslında tıpkı senin benim gibi biri. İSTEK Vakfı Özel Acıbadem Lisesi’ni 2001 yılında bitirdi. Başarılı bir öğrenciydi. Ortaokuldayken, okul basketbol takımıyla İstanbul birinciliği, üç yıl önce voleybol takımıyla ikincilik ve step birinciliği kazandı. Yıldız Alper bale okulunda sekiz yıl bale yaptı. Şimdiyse, Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Gösteri Sanatları Bölümü’nde okuyor.
Lise döneminde popüler bir kız mıydın?
Bale, basketbol ve dansla ilgili alanlarda çok aktif olduğum ve okuluma ödüller getirdiğim için sivrilen öğrenciler arasındaydım hep. Bu popülerlik olarak görülüyorsa evet, sanırım öyleydim:)
Okulda en sevdiğin arkadaşların çoğunlukla kızlar mıydı, yoksa erkekler miydi?
Çoğunlukla kız arkadaşlarım vardı, ama kız erkek karışık, çok keyifli bir arkadaş grubunun içindeydim aslında. Onlarla hala görüşüyorum ve hepsini çok seviyorum. Bence lise en sağlam dostlukların kurulduğu bir yer. Oradaki arkadaşlarımı hiç hayatımdan çıkarmadım.

Geniş bir arkadaş çevren var mıydı, yoksa sadece iki üç tane yakın dostun mu vardı?
Çok arkadaşım vardı, ama bana çok şanslı olduğumu hissettiren 2-3 tane yakın dostum vardı. Onlar çok özeldi ve dediğim gibi hala da benim hayatımdalar.
Lisede en sevdiğin dersler hangileriydi?
Matematik ve edebiyat derslerini çok severdim. Aslına bakarsanız matematiği seven edebiyatı, edebiyatı seven matematiği sevmez, ama ben nedense her iki dersi de çok severdim. Matematik oyun gibiydi, edebiyat da ilginç ve güzeldi bence.
En başarılı olduğun ders hangisiydi peki, bunun sebebi neydi sence?
Matematik, anlamakta hiç zorlanmadığım ve çalışmadan da iyi not alabildiğim tek dersti. Sebebini bilmiyorum. Sanırım problem çözmekten çok hoşlanıyordum ve bu yüzden de sevdiğim bir ders oldu. Herkese zor gelen şeyler benim için çocuk oyuncağıydı. Hala da matematiği çok severim.
Okulda basketbol, voleybol gibi herhangi bir spor dalıyla ilgilendin mi? Hiç yarışmalara katıldın mı?
İkisiyle de ilgilendim, ikisinden de okul takımı olarak 1.’lik kupamız var. Sporla aram çok iyiydi. Özellikle basketbolu çok severdim.
Öğretmenlerinle aran nasıldı?
Çok uslu bir öğrenci değildim, itiraf ediyorum, ama saygılı bir öğrenci olduğum için hocalarım bana kıyamazdı. O yüzden hepsiyle aram gayet iyiydi.

Arkadaşlarınla öğretmenlere rumuzlar takar mıydınız? Bu rumuzlardan birini hatırlıyor musun, anlatır mısın?
Hem de ne rumuzlar:) “Tek tek Hamdi” diyorum anlayanlar anlar:)
Lisede hiç aşık oldun mu?
Okuldan hiç sevgilim olmadı gerçekten. Lise aşkı yaşamadım:)

Lisede hiç platonik aşk yaşadın mı?
Platonik aşk yaşadığımı hatırlıyorum. En kolayı platonik aşktır zaten. Ne güzel, kendi kendine, dertsiz tasasız:)

Okuldayken çok sevdiğin bir yakın erkek arkadaşın sana çıkma teklif etti mi? Sen o zaman ne yaptın?
Evet, böyle bir şey geldi başıma. Zor bir durum, onu üzmeden bunun imkansız olduğunu anlatmıştım.

Özellikle lise çağında kızlar arasında rekabet olur ve kıskançlıklar yaşanabilir. Sen hiç böyle bir durumla karşı karşıya kaldın mı?
Herkes gibi ben de böyle şeyler yaşadım, ama kendi arkadaş grubum içinde değil. O yüzden hiç birimiz böyle şeyleri umursamadık. En çok eğlenen bizdik ve en sağlam dostluklar bizim grubumuzda vardı.

Okulun önünde, 23 Nisan, 10 Kasım, 29 Ekim gibi günlerde çıkıp şiir okudun mu hiç?
Evet, çok okudum ve çok heyecanlanırdım. Şimdi milyonlarca kişinin karşısında hiç çekinmeden ve panik olmadan konuşabiliyorum
Okul kurallarını çiğnediğin oldu mu? Örneğin kravat takmamak, renkli çoraplar giymek veya saçları boyatmak gibi…
Ah o renkli çoraplar, desenli hırkalar, bana az çektirmedi, ama yaptım yine yapacağımıSmile
Sence lisenin en güzel yanı neydi?
Lise olmasıSmile Hiç bir zaman yaşarken kıymetini anlayamayacağın ama sonrasında ne kadar değerli olduğunu fark ettiğin bir dönem bence lise. Hatta çok yoğun ve keyifli, çok hızlı geçen, hayatımızın en güzel günlerini lisede yaşıyoruz.
Lise hayatından hatırladığın ve hiç unutamadığın komik bir anın var mı?
O kadar çok var ki! Ben dolu dolu yaşadım bu dönemi. Bir keresinde, cattle getirip okulda çorba yapalım dedik:) Ne alakası var bilemiyorum ama yaptık. Dersin sonuna doğru cattle’ı prize taktım girmedi. Ben de zorladım, birden bir ses çıktı ve tüm okulun şalterleri attı. Elektrikleri gitti. “Eyvahhh” dedim ama çok geçti. Ailelerimize telefon açtırdılar ve onlara “Okulda çorba yapıyorduk” dememizi istediler:)
Sınavlarda hiç kopya çektin mi?
Hala okuyorum, bana böyle sorular sormayın:) Dürüst olamayabilirim:)

Arkadaşlarına kopya verir miydin?
Vermeyenleri kınıyoruz, dışlıyoruz, hatta onlarla konuşmuyoruz:) Hehehee!
Hiçbir öğretmeninden azar işittin mi? İşittiysen bunun sebebi neydi?
Hep cır cır çenem yüzünden azar işitmişimdir. Çünkü derslerde sürekli konuşurdum. Yanımdaki arkadaşımı da lafa tutardım, öğretmenlerim deli olurdu. Bir de çok hiperaktiftim. Hiç yerimde duramazdım ve derslerde bile sınıfın içinde dolaşırdım. Bu da pek öğretmenlerin hoşuna gidecek bir şey değil.
Tekrar o yıllara geri dönsen, değiştirmek istediğin bir şey olur muydu? Ya da ekstradan neler yapmak isterdin?
Eğitim sistemini değiştirmek isterdim. Kurallarının ve sisteminin gerçekten bizlerin geleceğine yönelik olması gerekiyor çünkü. “Çorabının rengi olmamış” yerine, “Bu sorunun cevabı olmamış, gel öğretelim” denmesini dilerdim. Bilmem anlatabildim mi?
Okulu ekip, arkadaşlarınla eğlenmeye gittin mi hiç? Yaptıysan, o günü nasıl geçirdiniz?
Gezilere giderdik, çok eğlenirdik. Bir keresinde büyük adaya gitmiştik. Hatta son vapuru kaçırıp yük teknesiyle donarak dönmek zorunda kalmıştık. Bu maceramı hiç unutmam:)

O zamanlar senin de hayran olduğun ve posterlerini duvarlarına astığın bir ünlü var mıydı?
Vardı tabii ki olmaz mı? Hala da ona aşığım zaten: Johnny Depp:) Posterlerini asardım odamın duvarlarına. Çok iyi bir aktör bence.

BİR İNTERNET SİTESİNDE YAPILMIŞ ÖZEL BİR RÖPORTAJ ADINI VERMEK İSTEMİYORUM AMA GÜZEL Bİ SİTE İSTEYENE ÖZEL MESAJ OLARAk atarım Göz Kırpan

Tatlı cadımız Selena’dan başarı tüyoları
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» "SELENA"ya Başarı Ödülü
» Selena Dizisi'nin RESMİ WEB SİTESİ www.selena.gen.tr'ye ne oldu?
» YeşiL ÇayLı Güzellik Tüyoları
» Başarı ödüLü ..
» Cok TatLı SK